Prečo ľudia chrápu?

Rád by som sa podelil s našimi vlastnými skúsenosťami ohľadom chrápania u nás doma v rodine.

Keď sme stretli pána Petra Planietu, objasnil nám veľa vecí ohľadom zdravia a odporučil nám okrem iného vylúčiť z nášho jedálnička jednoducho všetky mliečne výrobky. Tak sme to doma všetci vyskúšali a všimli sme si, že už do dvoch mesiacoch sme prestali všetci chrápať a hlavne si už nemusíme fúkať nosy a zelené soplíky už nehrozia! 🙂 🙂 🙂

S Úctou, Pali.

Kilá ľahko dole a to bez diéty

Hezký  den pánové Péťové,
děkuji za výklad pana Planietu ze 17.7., slzovku si koupím i lotosový kořeň. YANGOVÁ Zem

Už měsíc jsem na stravě podle pana Planietu, úspěch se dostavuje! Váha se upravila o 3kg.

Chci Vám popsat, co jsem na sobě pocítila, když jsem vyjela na 4 dny na Jižní Moravu. Měla jsem pobyt jen se snídani. S sebou jsem si přibrala mladý ječmen, chlorellu, tuňáka, semínka. Žádné sladké, ani pečivo.

Sama jsem byla překvapená, že  při pohledu na výběr nabídky (sýry, vajíčka, saláty, sladké, ovoce, párky, chleby, pečivo, nutely, marmeládky, med atd. ),  mi šla v hlavě myšlenka: neber, co nemáš jíst, ANI TROŠKU.

Byla jsem na sebe pyšná, dala si fazole v rajské omáčce (holé, bez pečiva), na odpoledne jsem si vzala plátky šunky a okurku. Další dva dny… 2 vajíčka, okurku, někdy šunku, ani kousek sladkého pečiva, sýry, párky atd. Nic. Čistou vodu, kávičku, vínko.

Přijela jsem domů, moc se mi na váhu nechtělo, ale byla mile překvapená. Žádný nárůst váhy. Super. Dnes už vařím polívky, zjistila jsem, jak mi chybí. Už jsem měla hrachovou, táhnu kuřecí vývar a fazole Adzuki a těším se na ně. Ječmen nahý mi chutná, natural rýže, jáhly, kaše zatím málo. Snídám polívky, mám na ně chuť.
Vždy jsem byla masová a teď při pohledu na šunku bych si jí nedala. Omezila jsem skoro na nulu maso, pstruha si dávám se zeleninou. Pokud dělám kuřecí vývar, bývá tam maso na obrání, (jím samostatně ), a to je asi vše.

Okolí si sice klepe na čelo, jenže o to více mě to baví! I kila mi jdou dolů a lehká závist je tady.
Chtěla bych Vám oběma poděkovat za super pořady a jsem ráda za každé info, které tady mohu získat. Při procházkách nebo jízdě na kole si pouštím archív, nejradi, kde odpovídá pan Planieta přímo mně. Jak to potěší.

Mám ráda Vaše srandičky a Vaše vysílání je pro mne vždy posunem dál.

Hezký den přeje Lída z Opavy

Matrixová zdravotná priehliadka a jej výsledok

Dobrý deň, pán Planieta!
Som Vaša stála klientka, poslucháčka SV Tajomstvá zdravia a zákazníčka v Planeta Natur. Stretli sme sa pár krát aj osobne… V uplynulých dňoch som absolvovala „matrixovú“ preventívnu prehliadku. A hádajte!

Všetky výsledky, vrátane krvného tlaku, tepu, EKG sú v poriadku! Som si istá, že vďaka celkovej zmene životného štýlu, na ktorú som nastúpila vďaka Vám v roku 2016!

Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Poslucháčka a klientka Lea

Náhody neexistujú! Ak čítate tento článok, máte možnosť vyliečiť sa

Dobrý deň,
oboch Vás pozdravujem a ďakujem za zaujímavú reláciu.

Náhody neexistujú, takže to asi tak malo byť, že som sa pred pol rokom po dlhom čase stretla so spolužiačkou z gymnázia a keď sme prebrali tradičné témy – deti, rodina, práca, dostali sme sa ku zdravotným problémom – vtedy mi povedala o Vašej relácii a piatich elementoch.

Odvtedy počúvam z archívu každú Vašu reláciu, čítam o elementoch a snažím sa meniť jedálniček – vynechala som moje milované mliečne výrobky a citrusy, obmedzujem pečivo a sladkosti a zaradila som viac strukovín, kaše, oriešky, chlorelu.

So stravou ostatných členov rodiny je to trochu komplikovanejšie.

Ďakujem P. Planietovi za všetky rady a posun v mojom živote vpred smerom ku zdraviu!

Najväčšia premena môjho života. Vždy sa dá začať

Zdravíčko želám každej dušičke :- )

Môj príbeh začína už vyše 25 rokov dozadu, kedy sa po stromoch skáčuci, všetky športy hrajúci a všetky bláznovstvá vystrájajúci YANGový OHEŇ preháňal po Prievidzi a keď došlo palivo, nabehol domov, do úst naložil 7 lyžičiek cukru, spláchol pár hltmi mlieka z chladničky a letel opäť von sa jašiť! A aj keď tento besniaci oheň dosiahol takýmto spôsobom nejaké športové úspechy, už v 16tich rokoch na prvej brigáde pocítil prvé problémy – nedokázal stáť na nohách a robiť hotdogy, pretože rozboleli a opuchli lýtka. Okrem hanby pred rodičmi, ktorí brigádu vybavili, si vyslúžil hanbu aj pred ostatnými, pretože doktori neprišli na nič, nakoľko som bol zdravý ako buk!

Ten YANGový OHEŇ som totiž ja a aby som sa vyhol ďalšiemu posmechu, vyhýbal som sa situáciám, kde by som musel stáť. Následne sa mi lýtka zapálili, ale to už nebolo zdravotnými problémami, hehe…

Týmto životným štýlom, kedy som si užíval všetkého, čo mi život dával, ako sa hovorí, jedlo, ženy, pivo, spev, (len ja som mal miesto spevu šport) som fungoval roky. Vďaka športu som to vydržal celkom dlho, no čím viac som sa blížil ku 30tke, tým som pociťoval viac nevôľu môjho tela. Začal som hľadať cestu. Ako oheň som sa vždy hneď pre všetko nadchol a tak som skúšal rôzne veci – a vesmír sa so mnou hral a vždy mi hádzal prekážky, aby to bola väčšia sranda. A keď som potom objavil knihu o surovej strave a ako tá dokáže vyliečiť všetko a vyriešiť všetko, bol som nadšením bez seba! Ale ako na to? Ako inak ako 7 dňovým pôstom! Pol roka som sa nastavoval na to, že 7 dní nebudem vôbec nič jesť a keď som to konečne odštartoval, tak prvé dni som chcel stráviť v prírode. Lenže vesmír zariadil, že v tej prírode bude práve trojdňová oslava môjho najlepšieho kamoša, kde hrala hudba, pivo tieklo potokom a pečené mäsko rozvoniavalo hádam až do druhej dediny! Ale vydržal som to a už tam som pochopil, že keď som dokázal tamto, dokážem VŠETKO!

Nebolo to úplne tak, lebo vesmír mi prihral možnosť ísť do USA a to by som už fakt nebol OHEŇ, keby som tam všetko neochutnal. A tak som spadol späť do klasického jedla a po návrate na Slovensko to bolo o večeriach plných hermelínu a chleba a kilečká na seba nenechali dlho čakať.

Mal som ale šťastie, lebo pri asi 20kg nadváhe som stretol týpka chrumajúceho nanuk, ktorý mi (paradoxne) vysvetlil, aké je mlieko nezdravé. A ja, čo som 30 rokov raňajkoval takmer každý deň pol litra mlieka s niečím sladkým, som zo dňa na deň mlieko uťal. Váha išla okamžite dole, ale kolená neprestali bolieť a potom raz, keď som opäť musel dlho stáť, tak mi opuchli lýtka, až som skončil v nemocnici. No to bola riadna haluz, keď mi vyšetrili všetko a ich vyjadrenie bolo v zmysle, že keby NEVIDELI, ako mám tie lýtka opuchnuté, tak na základe výsledkov by mi povedali, že som simulant! Lebo ako inak – som zdravý ako buk. To, že som mal alergiu na roztoče, mi maminka ospravedlňovala tým, že to som zdedil po starkom, že my to už máme v rodine – tzv. celoročný soplík. Stále som ale cítil, že nutne potrebujem nájsť niečo, čo bude fungovať! A surová strava, do toho už som opäť ísť nechcel, recepty boli príliš komplikované a chcel som niečo jednoduchšie.

Aby toho nebolo málo, počas môjho hľadania ma raz tak seklo v chrbte, až ma skoro brala sanitka, nakoniec mi len pichli niečo proti bolesti a nechali ma tak. Potom mi začalo „hrkať“ srdce. To by ste neverili, že som nemohol skákať na švihadle, lebo som mal pocit, že mám srdce na strunke. Ani akupunktúra mi s tým nepomohla a kolená boleli stále viac. Vtedy som konečne našiel niečo, čo mi dávalo zmysel – v podobe Planietových relácii na Slobodnom Vysielači. S ultra miniatúrnou dušičkou som mu zavolal a dohodli sme stretnutie. Prišiel, (na moje boľavé lýtka povedal – veď to je jasné, slabé obličky! – a doktori 20 rokov nemali potuchy!) porozprával a keď po piatich hodinách odchádzal, so slzami v očiach som ho vystískal : )

Po domácej porade, kedy mi žena povedala – Dobre, idem do toho, ale variť to nebudem! – sme sa rozhodli ísť do toho!

Tak začala naša premena. A že som človek extrémov, vyhádzal som komplet chladničku aj komoru a začal som variť. Ja, človek, ktorý vedel uvariť tak cestoviny! Tak jasné, kde bolo, že štipka soli, dal som štipku soli a tak to nikomu nechutilo! Mne to bolo jedno – bolo to zdravé a to bolo podstatné! Záchrana prišla na kurze varenia, kde som pochopil, čo naozaj znamená štipka soli a razom jedlá začali mať viac chuti a aj decká prestali ohŕňať nosy.

Čo sa okolia týka, tak pre nich som bol mimozemšťan už dávno, takže iba pokračovali v krútení hlavou nad mojimi experimentami. Žily mi to netrhalo, lebo váha išla ešte viacej dole a kolená prestali bolieť! Prestal som nosiť okuliare a celkovo som sa zmenil. Sranda je, keď niekde ukazujem občiansky, tak všetkým musím vysvetliť, že – áno, to SOM naozaj ja, len už som odvtedy omladol.

Zmena však nebola úplne jednoduchá, zo začiatku sa mi vyhodilo asi všetko, čo sa mohlo! Vysypal sa mi komplet chrbát, v 32 rokoch som mal vyrážky ako pubertiak, dostal som hemoroidy, hlienov som mal tony, mával som stavy totálnej únavy (a potom tie výkriky od kamoša: DAJTE MU MÄSO!). Po piatich rokoch od zmeny ešte stále mávam rôzne stavy, zážitky – ale čo chcete? 30 rokov som do tela sypal mlieko a cukor, takže chvíľu to trvá, kým sa napraví. A vždy, keď som si neistý, zavolám Planietovi a on mi povie vždy to isté: „Vždy si povedz: Smer je dobrý“ .. a tak pokračujem!

Veď som oheň a mimo iné sa musím naučiť aj trpezlivosti.

Tak či onak – musím sám uznať, že aj keď som sa v živote veeeeľa veľa nasmial, tak náladu mám stále lepšiu a lepšiu! Telo sa postupnými krôčkami dostáva ku úplnému zdraviu bez problémov.

A ako som začal cvičievať aj čikung, tak v srdci sa mi rozhorel taký zvláštny láskyplný plameň. Neviem to vysvetliť, je to akoby som pociťoval neprestajnú lásku a šťastie. A rastie to každým dňom!

Všeobecne cítim, že som našiel to správne, že takto to naozaj má fungovať. Princíp piatich elementov dáva odpovede na všetko, na zdravie, na vzťahy, na život.
A verím tomu, že keď sa taký nespútaný živel, ako ja, dokáže zmeniť, dokáže to úplne každý!

Ďakujem Slobodnému vysielaču, že robia, čo robia! A ďakujem Petrovi Planietovi za jeho neoblomnú snahu, ústretovosť a dobrotu a v neposlednom rade aj za priateľstvo!

Zdravá štítna žľaza bez liekov

Dobrý deň, toto je moja skúsenosť:

Keď som bola v júli pri Vás na konzultácií, tak som Vám spomínala, že chodím na endokrinológiu. Začiatkom septembra som bola na kontrole, ako stále každý rok. Keď si spomínate, trochu klamem a hovorím doktorke, že beriem lieky. Ale lieky neberiem už asi 3 roky. Teraz mi bolo zistené, že mám krásny tlak 126 na 76 (nikdy som sa nad 90 nedostala – stále som mala nízky tlak) a zároveň, že vraj už nemusím brať lieky, lebo mám dobré výsledky.

Takže aj bez liekov sa dá vyliečiť. Je to super!

Stále fungujem ráno na teplej vode, potom reishi a zelený jačmeň a potom nápoj čínskych mudrcov a veľmi rada behám.

S pozdravom a ďakujem Vám veľmi pekne.

Miriam

Čo dokáže „YANGový KOV“

YANGový KOVík je silný v rozhodovaní a tak sa dokáže rozhodnúť ísť svojou zdravou cestou aj vtedy, keď udiareň praská vo švíkoch naplnená domácimi klobáskami.

Vysvetlenie – manžel bol už vyčerpaný snahou riešiť svoj zložitý zdravotný stav zaťažený cukrovkou, vysokým krvným tlakom a prekonaným infarktom. Jeho snaženie riešiť zdravie diétami a výživovými doplnkami bolo bez efektu a výsledkov. Do cesty mu Boh poslal múdreho kolegu, ktorý mu doporučil vypočuť si relácie Slobodného vysielača a rady pána Planietu. Jeho rady, „filozofia“ a múdrosť mu prevrátili myslenie a následne aj život úúúúúúplne naruby! A ako som už uviedla, YANGový KOVík sa rozhodol, že ide inou cestou aj keď týždeň predtým si sám so svojou rodinou urobil domáce klobásy z 13 kilogramov mäsa. Tie klobásky, ktoré dovtedy miloval a aj údiareň si sám vybudoval, nakoľko jeho doterajší život bol výlučne o zabíjačke, mäsku a dobrotkách!!! A ja, dobrá ženuška, som sa musela vysporiadať s touto klobáskovou nádielkou!!!

Vráťme sa ešte k riešeniu zdravotného stavu manžela. Na doporučenie lekárov užíval lieky v denných dávkach – 25 kusov tabletiek a 2 inzulíny. I napriek tejto „liečbe“ mal zlé zdravotné výsledky. Napríklad ranná glykémia 16,7, pečeňové testy dlhodobo vysoké, krvný tlak dlhodobo zvýšený, sústavné pálenie záhy, neprestávali silné bolesti kĺbov, o nízkej vitalite a únave ani nehovoriac.

Začal sa riadiť radami o dlho varených polievkach, stravovanie výlučne vegánske – t.j. orechy a semená, strukoviny, ryža natural a varená zelenina. Vylúčil všetky nekvalitné tuky, mlieko, syry a bielu múku. V súčasnej dobe všetky krvné výsledky sú v norme a diabetes koriguje iba stravou bez inzulínu a liekov. Vitalita a energia je ohromná, cvičenie je na dennom poriadku.

Vďaka patrí PETROVI PLANIETOVI a Slobodnému vysielaču, ktorí sa pravidelne venujú zdravému životnému štýlu!!!

Poslucháčka SV

Ako som schudol 50kg vďaka radám Petra Planietu

Dobrý deň.
Vaša relácia je pre mňa veľkým zdrojom vedomostí a smerovania v stravovaní.

Aj vďaka vám som sa začal o seba a svoje zdravie viac starať a so sebou niečo robiť. Zbožňujem ryžu natural, bulgur, zeleninu všetkého druhu. Užívam chlorellu a plánujem veľký detox a očistu. Vysadil som zo svojho jedálnička všetko pečivo a cukor.
Za cca 2 roky sa mi podarilo aj vďaka vašej (našej) relácii schudnúť cca 50kg (zo 180kg)!!!
Teším sa na pokračovanie mojej cesty, ktorá je ešte dlhá, ale o 50kg ľahšia.

Veľké Ďakujem a držím palce vo vašej skvelej práci!

František

Ako variť dlhovarenú polievku s čajovými sviečkami

Krásny večer vám prajem,
píšem vám o mojich dlho varených polievkach.

Od leta som sa snažila uvariť dokonalú dlho varenú polievku. V kuchyni mám sklo-keramickú indukčnú varnú dosku, ktorá sa sama po 2 hodinách vždy vypne. S manželom sme premýšľali, ako by som mohla variť tak, aby polievka mala energiu ohňa. Padli návrhy na turistický varič a podobné zariadenia, ale nič z toho sa mi nepozdávalo. Jedného dňa mi napadlo, že skúsim variť na čajových sviečkach. A išlo to!

Popíšem vám môj spôsob varenia. Možno to niekomu pomôže.

Potrebujete dva hrnce: veľký a menší s pokrievkou. Na dno veľkého hrnca dáte čajovú sviečku, niekedy aj dve, podľa toho, na akom stupni chcete variť 🙂
Sviečky používam veľké čajové, horia 10 hodín, čo je super. Potom už len vložím menší hrniec do väčšieho tak, aby ostal zavesený na ušiach. Výškový rozdiel v hrncoch mám 5cm, rozdiel v priemere je cca 4cm. Približne viem, kedy sviečka dohorí, tak podľa toho sa vždy zariadim. Aj teraz mám na sviečke už 42 hodinový vývar.

Snáď niekomu tento postup pomôže alebo aspoň pobaví.

Dlho varené polievky sú perfektné! Mávala som stále studené ruky a už je to oveľa oveľa lepšie. Úplne iným spôsobom vnímam teplo v mojom tele.

Petrovia, Ďakujem vám za vašu prácu!

Kristína

Alergiu som mala 27 rokov a zbavila som sa jej za dva mesiace

Dobrý večer, páni Petrovia, toto je môj príbeh:

Pred 27 rokmi mi vybrali krčné mandle. Doteraz nechápem, prečo som si ich dala vybrať, keď som ani nebývala často chorá. Lekár mi to navrhol, keď som raz mala angínu a ja som súhlasila. Veď predsa lekár vie, čo robí, nie? 🙂

Vtedy som si vôbec neuvedomovala, že každý orgán v tele plní svoju funkciu. Po operácii sa u mňa prejavila alergia – na múku, prach, roztoče, jačmeň, raž a pod. Na alergológii som natrafila na staršieho lekára na dôchodku, ktorý sa strašne rozčuľoval, že všetci „krčiari“ iba vyberajú mandle a na alergológii sa potom plnia ambulancie. Najväčší problém som mala pri práci s múkou. Keďže som s ňou prichádzala často do kontaku, dokonca aj pri práci, bolo to veľmi obťažujúce. Pred prácou s múkou som si musela dať tabletku, na tvár rúško s filtrom a takto som fungovala 27 rokov. Keď som asi pred troma-štyrmi mesiacmi náhodou natrafila na Tajomstvá zdravia, začala som meniť svoj jedálniček. Podľa rád p.Planietu som zo stravy v prvom rade vyradila mliečne výrobky, chlieb a pečivo a postupne aj sladké a moja alergia sa po dvoch mesiacoch vytratila.

Som šťastná a nesmierne vďačná za všetky rady.

Monika