Vážna choroba syna mi otvorila oči a nastala zmena k lepšiemu

Zdravim vás, rada by som prispela svojim príbehom, aspoň v skratke, lebo v hlave mi víria myšlienky najmenej na 5 strán!

Keď syn vážne ochorel, celá rodina prežívala ťažké, náročné obdobie. Prenasledovala ma otázka (som YINová VODA): Čo bol spúšťač tejto zákernej choroby???
Hľadala som odpovede a spôsoby, ako synovi pomôcť. Ako mu dodať silu, energiu?

Surfovala som po internete, čítala knihy, popri domácich prácach počúvala youtube…

A zrazu „BLIK“ veta: pľúca sú párový orgán hrubého čreva. Spozornela som! (spomenula som si na Mamku. Ťažko sa jej dýchalo a do nebíčka odišla na zlyhanie funkcií hrubého čreva)

Takže Planieta netára! S Petrom Kršiakom sa v rozhovoroch dopĺňajú, ušiam lahodia, aj som sa pri ich výrokoch zasmiala! Toľko plusov! BINGO! Moja intuícia mi vravela -TOTO JE TO, ČO SI HĽADALA!!!

Ďalšie relácie som si vypočula z archívu a Petrove rady začala praktizovať! Najprv to bol čaj na trávenie a po 2 týždňoch sa synovi zvýšil apetít do jedla – SUPER!
Dlho varené polievky sú ÚŽASNÉ!!! Dokážu nakopnúť pozitívne celý organizmus! Ja zbožňujem ryžu natural, kaše, skoro zabudnuté strukoviny v našej kuchyni majú zrazu zelenú! Pohltili nás nové chute, recepty… A ku tým všetkým MŇAMKÁM dáva Peter ešte aj veľký BONUS: Že všetko so všetkým súvisí!

Fascinuje ma čínska medicína, 5 elementov, diagnostika, načúvam ľuďom, ich správaniu. Učím sa, krok po kroku. Absolvovala som aj Očistu podľa 5 elementov a tú každému DOPORUČUJEM! Pozitívne ma naštartovala! Za 4 mesiace som podľa Petrových rád schudla 9 kg! A to bez hladovania! Až teraz si uvedomujem, že zdravá (brat mal pripomienku, že to nie je zdravá, ale prirodzená) strava má medvediu silu! Nielen medvedí cesnak!

Myslím si, že mnohým ľuďom otvárate oči! Ste ľudia, ktorí voňajú človečinou, robíte záslužnú prácu, ktorá má určite zmysel! A PROSÍM, POKRAČUJTE V NEJ! V tej správnej ceste!

Teším sa na ďalšie vtipné výroky na Slobodnom vysielači!

ZDENKA spod TATIER

Opuch členka, aký orgán treba podroriť?

Dobrý deň pán Planieta,
na začiatok, by som Vám chcela veľmi pekne poďakovať za prácu, ktorú robíte a vzdelávate nás, poslucháčov!

Patrím medzi tých stálych už niekoľko rokov. Zmena v mojom jedálničku bola postupná, no som na seba hrdá, že to v pohode zvládam a momentálne som bez cukru, mliečnych výrobkov, pečiva a premohla som sa k energického športu. Behávam a baví má to, plus cvičím jogu.

Stravujem sa zdravo podľa Vašich rád: ryžu natural, sem-tam aj jasmínovú, klasiku len sviatočne, zeleninu koreňovú, s mierou aj paradajky a papriku v tomto období. Strukoviny každý deň by som mohla povedať, dlho varené polievky, vývar, ovsené kaše, bulgur, kuskus, tempeh, cícer, orechy, semiačka,… Mäso veľmi zriedka, jeden krát za dva týždne, ovocie sezónne, ale tiež nie moc, len ďobkám s mierou.

Robila som si aj očistnú kúru z Pestreca mariánskeho tri mesiace.

Chlorellu papám už hádam aj druhý rok, nie pravidelne, no až teraz som začala s tou od Green Ways. Zelený jačmeň tiež, ale len z obyčajného obchodu. Cítim sa výborne, mám viac energie, moja pamäť si pamätá 🙂

Tak nechápem, prečo tie problémy?

Ja som si už ako študent skúšala skvalitniť svoj jedálniček a vyradila som mäso, zaradila viac zeleniny a ovocia. Vtedy sme nemali ešte ani PC ani internet, tak som len čítala odborné články a podľa toho som si svoj jedálniček prispôsobovala. Potom som zas prešla na stravu matrixovú, nechala som sa ovplyvniť ľuďmi okolo seba – ako si škodím a pod.

No baví ma to a po rokoch som sa k tomu zas vrátila a vo svojom organizme si upratujem a upratujem 🙂 Písala som Vám už nie jeden krát a problémy mi na Vaše rady ustúpili – paráda!

Naposledy to bol puchnúci členok,  tam mi asi pomohol aj turecký sed, kedy sa mi rozprúdi lymfa a členky mi pomaly odpuchnú. Navštívila som Vás minulý rok osobne na konzultácii a vtedy sme si s mužom povedali, že pečivo prestaneme jesť. On bol môj doprovod a celkom ho to zaujalo. Bude to pomaly rok a ja sa držím bez pečiva a manžel s nejakými sem-tam prehreškami, sa drží so mnou. Je ohník tak viem, že to má ťažšie.

Ďakujem veľmi pekne

Ivana vaša poslucháčka

Máte vysoký krvný tlak? Tu je jednoduché riešenie

Dobrý deň, posielam príbeh mojich rodičov.

Počúvajú Vaše relácie asi od začiatku tohto roka, kedy ich nejakou náhodou objavil otec. Pomerne skoro na to obmedzili v strave mäso na asi jedenkrát týždenne, zaradili ryžu natural a k tomu dusenú zeleninu a strukovinu. Samozrejmosťou sú polievky, ktoré sme zvykli robievať aj predtým. Väčšinou strukovinové a teraz sme si zvykli variť ich dlhšie. Predtým otec pil veľa mlieka. To teraz tiež vynechávajú takmer úplne a pečivo si dajú len veľmi príležitostne. Sladké sme sa snažili redukovať už aj predtým. Asi najmä odkedy sa mne narodila prvá dcéra pred piatimi rokmi. Keď už niečo sladké, tak z babičkinej rúry s celozrnnou múkou a zdravšou variantou cukru. Rodičia sa liečili na vysoký krvný tlak. Nezmierili sa však s konštatovaním lekárov, že lieky na tlak sú na celý život a postupne lieky užívali menej často a tlak sa im aj napriek tomu znižoval. Momentálne sú už asi mesiac-dva bez liekov a tlak majú takmer ideálny. K posledným úpravám tlaku im zrejme dopomohol aj ProCardiol od Duolife. Popritom aj chudnú. Mama schudla zo 68 kg na 60 kg. Otec má niečo málo cez 90 kg. Dúfa, že ešte niečo schudne. Najlepšie je, že je to chudnutie najmä v často problémových partiách ako je napríklad brucho. Mama si robí srandu, že ochvíľu budú vyzerať ako za mlada v čase svadby alebo ako keď spolu v šestnástich začínali randiť. 🙂

Ďakujeme veľmi pekne

Rodičia pozdravujú a tešia sa na ďalšie stretnutie v Malackách.

S pozdravom poslucháčka Elena

Máte stukovatenú pečeň a chcete ju mať zdravú?

Dobrý deň, píšem svoj príbeh.

Začalo to v 50-ke, keď som bol na kontrolu u svojej doktorky. Našla mi nález na pečeni a poslala ma na ultrazvuk. Zistenie bolo prekvapujúce: 90 percent pečene ztukovatenej. Moja lekárka ma poslala na odborné vyšetrenie, ale tam som zažil sklamanie. Lekárka sa ku mne správala ako k alkoholikovi takže to bola prvá aj posledná návšteva u nej. Obvodnú lekárku mám kamarátku a tá mi poradila, ako to mám riešiť najprv bez liekov. Tak som to aj uprednostnil. Nasadil som diétu, ktorú mi odporučila a začal som sa okolo stravy aj ja trochu motať, aby som to urýchlil. Jeden rok som vôbec nepožíval alkoholické nápoje, ale tým nechcem povedať, že by som veľa pil. Mám rád dobré červené víno a aj pivo, ale s mierou. Dopadlo to dobre, lieky som nemusel brať a po polročnej kontrole na CT vyšetrení bol aj primár prekvapený výsledkom.

Od tejto doby som sa zaujímal, čo jem, koľko a kedy. Po čase, asi rok, som sa dostal k počúvaniu vášho /nášho/ Slobodného vysielača. Najprv iba k politickým reláciám a následne aj k zdravej strave a hneď som vedel, že to je niečo pre mňa. Postupne som menil jedálniček od bežnej ryže k naturálnej, údeniny som nejedol už 3 roky, vynechal som tiež mäso z denného jedálnička a jem ho maximálne 2 krát týždenne. Kupujem ho v bio predajni. Taktiež som postupne vypustil zemiaky, mlieko a mliečne výrobky. Akurát občas si dám maslo a tvaroh od doma chovaných zvierat, mám rád raz za čas ovčí syr a bryndzu. Potraviny, ktoré viem kúpiť v bio predajni zamieňam za bežné z marketov. S varením nemám problém, lebo ma to bavilo už od mlada a posledné kuchárske knihy, ktoré som si kúpil sú od P. Planietu, takže niečo z nich som už varil a najviac mi chutili špaldové tyčinky s mrkvou. Vývary a zeleninové polievky som už varil aj 3 dni a je to bomba!

Zmrzlinu som nejedol rok a pol a nechýba. Skúšal som zdravú z ovocia a receptov zo zdravej stravy, cukor nejem žiaden už 2 roky, bielu múku rok. Pečiem ražno-špaldový chlieb ale ten jem tiež 2 krát do týždňa. Bežne si robím humus a cestoviny ale nie z bielej múky. Je toho ešte veľa, všetko mi hneď nenapadá, ale ešte konzumujem chia semená pri práci, nakoľko pracujem manuálne 8-9 hodín denne. Vstávam o 5,45 denne a to aj vo voľné dni a budím sa bez budíka. Popri príprave raňajok cvičím postupne pridávam – teraz už 150 klikov.

No a na záver chcem povedať to najdôležitejšie: O mesiac budem mať 56. Nie je to nejak vysoký vek, ale musím povedať, že od kedy som začal meniť stravu a životosprávu, cítim sa oveľa lepšie. Schudol som síce zo 77 na 65 kíl  a okolie sa čuduje, či nie som chorý, no zvykol som si a je mi to na smiech. Stále mám dobrú náladu, ľahko sa mi dýcha a ráno nemám zapchatý nos. A už si ani nepamätám, kedy mi bolo ťažko z jedla na žalúdku.

Ďakujem za vašu reláciu a prajem veľa úspechov pri Vašej práci

Pekný deň praje poslucháč Jaro

Zápal v tele: ako sa k tomu stavia naša medicína

Dobrý deň pán Planieta, toto je môj príbeh premeny.

Moje problémy začali sedacím svalom a prudkým zápalom – vraj že chronickým. Bol som v Anglicku a tam mi nevedeli pomôcť, tak som išiel domov a popritom mi praskla platnička v krčnej chrbtici, takže na pravú stranu som ostal nefunkčný, čo sa týka pohybu. Pri operácii mi poškodili hlasivky, takže ešte aj nemý som bol do toho všetkého. Samozrejme, psychika bola priamo úmerná zdravotnému stavu. Prudká depresia, hlasy v hlave, aby som to ukončil. Ale vedel som, že to nie som ja, že nič nevyriešim, keď pôjdem ku doktorovi alebo skončím so životom, nakoľko skúsenosti mi dali vedomie, že páni doktori o tele veľa nevedia. Každý mi dal po tri lieky a dovi. Na otázky príčin nevedeli odpovedať. Tak som sa rozhodol, že to skúsim, že nájdem odpoveď sám a začal som hľadať. Nakoniec som sa dostal až do kúpeľov kvôli odpovediam a tam to isté – nevedeli, prečo. Ale tam to prišlo! Reklama na reláciu zdravá výživa, Peter Planieta, Slobodný vysielač. Zrozumiteľné princípy fungovania tela, tak som hneď volal a objednal sa.

VY ste boli obsadení na dlhší čas, tak som skúsil Vašu pani manželku a na kontrolné otázky po telefóne ma zdiagnostikovala podľa hlasu. Vedel som, že to chcem skúsiť. Prišlo stretnutie, konzultácia, rady, doporučenia, ktoré fungovali expresne rýchlo – aspoň u mňa. A zdravie sa vrátilo do rovnováhy. Odvtedy ma to zaujíma a venujem sa tomu a budúci rok sa stanem terapeutom.

Juraj

Ako zvýšiť výkon pri tréningu vďaka zdravej strave

Krásne ránko prajem, rada by som sa podelila so svojím príbehom.

Podľa 5 elementov sa stravujeme s priateľom už zhruba 5 mesiacov a obidvaja pociťujeme aj vidíme výrazné zmeny. Mňa trápilo najmä veľké množstvo hlienov, ktoré zatiaľ úplne nezmizli, ale značne sa zredukovali. Pomáha mi slzovka a samozrejme vysadenie mliečnych výrobkov a cukru. Rovnako ma trápila slabšia imunita, časté nádchy, ktoré sa zatiaľ toto leto neobjavili. Jediný raz, keď som pociťovala, že niečo na mňa lezie nasadila som kuzu a do druhého dňa to prešlo. Stratili sa mi takmer úplne aj kožné problémy. No najväčší bonus pociťujem vo zvýšení výkonu na tréningoch, ktoré sú pre mňa, ako kondičného trénera, veľmi dôležité a takmer na dennom poriadku. Okrem zdravotných zlepšení som si všimla aj lepšiu prácu mozgu, zrazu má viac kreatívnych  nápadov. Čoraz viac sa redukuje aj strach z neznámeho, ktorý som často pociťovala. Od septembra sme s priateľom skončili v starých zamestnaniach, ktoré nás už neposúvali ďalej. Nebolo to dohodnuté, prišlo to spontánne u oboch. Inak každé ráno, väčšinou aj cez víkend, vstávam okolo 5 a je to naozaj úžasné! Ako ste spomínali, ten ranný pokoj je okúzľujúci.

Keď to zhrniem, zdravá strava funguje, zlepšuje život po každej stránke, no treba byt trpezlivý! Ja si vždy poviem: Keď som telo ničila 20 rokov zo dňa na deň všetko nezmizne! A keď príde nejaký zdravotný problém, je potrebné byť vďačný, lebo jeho vyriešenie vás posunie zase na ďalšiu úroveň. Chcem ešte dodať, že kniha Prečo spíme je skutočne výborná, odporúčam ju každému prečítať.

S pozdravom Karolína z Bratislavy

Moje raňajky: rožky so stuženým rastlinným tukom a „mlieko“. Výsledok?

Zdravím Vás chlapi.
Ste na slovo vzatí odborníci, každý vo svojom obore. Zdravím aj poslucháčov a vôbec dobrých ľudí a želám prijemné prežitie zajtrajšieho zimného slnovratu. Chvala 🙂

Patrím ku generácii, ktorej sa hneď po narodení zbláznili ich rodičia. Moja mamka tiež prepadla konzumu, polotovarom, vegetám, bujónom a vôbec všetkým tým „zlepšovákom“, čo ponúkla nová doba. Moje štandardné raňajky boli biele rožky so stuženým rastlinným tukom a „mlieko“ s Grankom. Ostatný jedálniček nevyzeral o nič lepšie. Nemohlo to teda skončiť inde ako v nemocnici. Najprv ma veľmi boleli päty, na čo mi lekárka kázala, vraj kvôli vápniku, piť viac mlieka, ktorého som už ale ja bez jej múdrej rady pil 2 až 3 litre denne. Nejako to nakoniec prebolelo, ale o nejaký čas som sa u nej zas ukázal. Ako sa neskôr zistilo, s nádorom v nosohltane. Mäsiari u nás v nemocnici ma iba vyšetreniami za 2 dni 3 krát skoro zabili. Mamka bola našťastie riadna sekera a narobila cirkus, že primárka autobusom lietala po nemocniciach, až mi vybavila fakt prvotriednych chirurgov vo vojenskej nemocnici. Povedzme, že ma dali do poriadku, len mi ostal chronický zápal dutín, ktorý dal o sebe z času na čas vedieť. Keď som sa osamostatnil, môj životný štýl sa veľmi nezlepšil. Skôr naopak. Tak som sa dostal naspäť do stavu ako pred operáciou, ale už som sa nemienil odovzdať bielym plášťom, lebo ma asi osvietilo alebo tak nejak. Sám si to neviem vysvetliť, ale začal som si študovať liečivé byliny. Chvíľu takmer celú moju stravu tvorila púpava a urobila zázraky nielen s dutinami a chronickou únavou, ale aj s mysľou. Po bylinách a ostatných plodoch divej prírody som sa nejak dostal ku živej strave a chvíľu som bol presvedčený, že lepší spôsob stravovania neexistuje, lebo to bolo presne to, čo som v tej dobe potreboval. No potom sa mi začalo zdať, že to už nejak nie je ono. A zas ako zázrakom som sa dostal ku makrobiotike. Ďalší veľký krok v príbehu, ktorý už aj mohol pred časom za iných okolností skončiť. Podotkol by som, že aj keď s dobrým úmyslom. Väčšine ľudí sa nepáči, keď im niekto kecá do spôsobu života, ak to sami nežiadajú. A treba pamätať aj to, že názory sa menia a vždy sa môže stať, že zajtra môžem krútiť hlavou nad názorom, o ktorý som sa včera s niekým podelil. Môj príbeh je zatiaľ v štádiu, že zdravotná karta bude asi ešte stále (asi 12 rokov) u doktorky na intráku a preukaz poistenca mi bol odcudzený s peňaženkou pred šiestimi rokmi a ja som sa už neunúval vybavovať nový, lebo zodpovednosť za svoje zdravie už držím pevne vo vlastných rukách. Lekára som v akcii nevidel ani nepamätám. Jedine by som chcel vidieť tú, čo ma navádzala na to mlieko, aby som sa jej za to „poďakoval“. Budem veriť, že škodí ľuďom z nevedomosti a nie úmyselne, aj keď to tiež nie je žiadna výhra. Všetka česť dobrým lekárom. Verím, že aj takí sú.

Relácie s Petrom Planietom ma posunuli opäť ďalej, na ďalšiu úroveň, za čo vám obom, Páni s veľkým P, z celého srdca ďakujem. Stále na sebe pracujem a už viem, že aj strava je veľmi dôležitý faktor. Ešte ako pikošku spomeniem moju starkú, ktorá bola úžasná bytosť. Nikdy v živote som ju nevidel rozčúlenú, proste čistá dobrota. Len raz, keď ju nahnevala vysávač, keď sa zapchával, lebo v hadici uviazla ihla na šitie, povedala: „No bodaj ťa planieta vzala“ 😀

Ďakujem Vám obom za to, čo robíte. A robte to ďalej. Robíte to perfektne!

Príbeh pokračuje. Chvala

Zácpy i týden, migrény obden, smutek a pocity méněcennosti, teploty. Všechno je pryč.

Reakce na studio Verejná tajomství v Bánské Bystrici…

Moji milí a drazí Peťové – pane Petře Krsiaku a pane Petře Planieto, již delší dobu se chystám napsat Vám svou Vesmírnou Vděčnost za možnost poslouchání Vašeho báječného pořadu na téma zdraví, tělo a mysl. Možná jen můj krátký osobní příběh:

Jsem YINový KOV, z toho vyplývá, že jsem měla opravdu divoké dětství a dospívání, za které jsem dnes ale opravdu velmi vděčná, jelikož mě to vše posunulo do takové kondice a lásky, ve kterých se teď nacházím a nacházet určitě lépe budu dále 🙂

Mám trochu oslabené ledviny (obličky) a hrubé črevo, ale vzhledem k tomu, že již delší dobu, cca 7 let, se živím čistou rostlinnou celistvou neupravenou stravou, které dodávám vždy láskyplnou teplou energii, požehnám jí a nechám své tělo, ať si samo určí, co je pro něj v ten den nejlepší, uzdravují se orgány a ladí samy do perfektní kondice. Od doby, co konzumuji čerstvé byliny, stoupla má komunikace s přírodou a planetou zemí. Úžasné je, že svalový test ani netřeba u mě dělat, jelikož mi ruky cukají už samy, jaká strava je čistá a v rámci možností koupitelná. Pravda je, že mou slabostí je méně spánku, nechodím před půlnocí do postele a tělo vstává jako divé samo od sebe už před 6 ranní. Ale jsem stále plná energie, šťastná a zamilovaná do života. Je pravda, že jsem stále velmi a velmi štíhlá, dříve jsem se s tím opravdu trápila, stále slýchala, že jsem nemocná, doktorka mi nevěřila a zpanikařila rodinu a já z toho všeho měla ještě větší problémy s celým organismem pod stresem, únavou, strachem a pod..

Těžko se mi vstávalo, neměla jsem chuť k jídlu, zácpy i týden, migrény obden, smutek a pocity méněcennosti, teploty. Naštěstí jsem se zastavila a ve 12 letech s příchodem mysteriózní, duševní literatury začala poslouchat jen samu sebe a odjela v 17 letech na půl roku do Irska za prací.

Od doby přechodu na báječnou živou celistvou rostlinnou stravu jsem nebyla 10 let nemocná, nechodím k lekařům, ale ani je nezatracuji, každého volba. Já však již cítím své tělo a důvěřuji mu, že mě včas upozorní a ukáže cestu. A miluji se taková, jaká jsem, od doby, co jsem se přijala, už neslýchám, jak nemocně jsem hubená, ale že mám krásnou drobnou štíhlou postavu. Věřím, že po obnově zdravého trávení i mé tělo nabyde další svalové hmoty a nabere na optimální váhu.

Abych to shrnula – mám pro Vás takovou mou mantru, která mi opravdu funguje na celý organismus: „Veškeré mé poškozené a nepotřebné buňky v organismu, žehnám vám, děkuji vám za asistenci a snahu mé tělo vyživit, ale teď vás měním v ozdravnou zářivou energii a vydechuji na cestu do vnějšího okolí, abyste udělali místo zdravým zářícím buňkám.“

A proč Vám vlastně píši – poslouchám Vás každý den i opakovaně, jelikož máte tak příjemnou frekvenci rozprávání, že to hladí duši. A pane moderátore Peter, děláte svou práci dle mého názoru perfektně!! Opravdu patříte mezi mé nejoblíbenější moderátory i s Vaším humorem a výběrem krásné hudby! Oba bych Vás láskou přímo snědla, jak s Vámi souhlasím, sympatizuji a určitě jste mě za ty 3 roky, co Vás poslouchám v mnohém obohatili.

S technikou Hoponopono Vám žehnám každý den při ranní józe a posloucháním Vaší báječné relace!

Poslední poznámka, jsem z Čech, ale studuji a žiji v Německu, miluji Slovensko a jezdím za veganskými pracemi do zahraničí – v poslední době stále více přemýšlím o spolupráci či nabídce nějaké pomoci panu Peterovi Planietovi, pokud by měl zájem. Jelikož celým srdcem cítím, že jsem ho již někdy v životě potkala.
Děkuji za Vámi věnovaný čas mému čtení. 🙂

Kaťulka

Je vaša túžba byť zdravý? Stačí začať. Ako?

Pekný deň prajem, obraciam sa na p.Planietu s prosbou o radu.

Takmer pred dvoma rokmi som u neho bola aj s manželom na konzultácii kvôli tráviacim problémom. Po kúre koloidným striebrom a držaní sa jeho odporúčaní ohľadom stravovania, sa mi podarilo problémy dostať pod kontrolu, aj keď k ich úplnému vymiznutiu ešte nedošlo. Jazyk mám ešte stále opuchnutý s otlačenými zubami po stranách. Vymizli ale sprievodné príznaky zápalov v tele ako bolesti kĺbov, migrény, točenie hlavy pri prudkom vstávaní, vyčerpanosť či zmiernenie alergickej nádchy.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.

S pozdravom Michaela

ODPOVEĎ:
Cesta a smer sú dobré a teraz len treba pokračovať, lebo hĺbkový ozdravný proces je dlhodobá záležitosť a treba pokračovať v odporúčaniach a strážiť si potraviny, ktoré vás poškodzujú.

Cholesterol sa upraví veľmi rýchlo. Stačí vedieť ako.

Rád by som sa s vami podelil o moje skúsenosti so zmenou stravy podľa rád p. Planietu.

Na Slobodný vysielač a túto reláciu som natrafil náhodou začiatkom decembra 2017. Vtedy, keď mi pani doktorka chcela predpísať statiny na úpravu cholesterolu a ja som ich odmietol s vedomím, že už raz som zobral v minulosti asi tri tabletky a pamätám si, ako mi bolo z nich zle. Začal som teda hľadať cestu, ako upraviť cholesterol a astmu bez liekov.

Vylúčil som z jedálnička biely cukor, bielu múku, mliečne výrobky, bravčové mäso a vôbec mäso som obmedzil na minimum. Naopak, zaradil som pohánku, ryžu natural, cícer, strukoviny, zeleninu a ďalšie super potraviny ako napríklad orechy, mak, dlho varené polievky, atď.

A výsledok?

Za dva mesiace som schudol 11kg a váha sa stabilizovala na 75 pri výške 175cm. Cholesterol mi klesol zo 7,3 na 6,2. Lieky na astmu som znížil (inhalačný kortikoid) na polovičnú dávku a druhý liek (montelukast) už neberiem vôbec. S tým, že sa mi dýcha asi najlepšie za posledné roky! V minulosti, keď som sa napríklad najedol, tak sa mi chcelo skôr spať a bol som z jedla unavený. Teraz, keď sa najem, tak cítim pravý opak – príliv energie!

Snažím sa aj hýbať, napr. do práce, ktorú mám na opačnom konci mesta, chodím výhradne peši a viac ako tri km prejdem za 23 minút. A aj keď dojdem úplne spotený, zároveň som pozitívne naladený. Len okrajovo – tento rok budem mať 55 rokov.

Po troch mesiacoch od zmeny: Sú to len tri mesiace a cítim sa úplne super! Ani neviem, ako sa budem mať napr. o rok či dva, päť alebo 10, ale už teraz sa na to teším!

Poslucháči, ktorí počúvajú, ale ešte stále váhajú, či začať so zmenou alebo nie:

Odporúčam JEDNOZNAČNE ÁNO! Naozaj to stojí za to!

Poslucháč Miro